Novinky

01.03.2021 O jarních prázdninách máme zavřeno

Od 1.do 7. 3. probíhá v organizaci celozávodní dovolená.

19.02.2021 Příměstské tábory 2021

Zveřejnili jsme nabídku letních příměstských táborů

04.02.2021 Letní pobytové tábory

Zveřejnili jsme nabídku letních pobytových táborů

Moravskoslezský kraj podpořil technické kroužky

18.01.2021 Středisko volného času Klíč nabízí širokou nabídku kroužků a kurzů zaměřující se právě na tuto vzdělávací oblast. Malí i velcí kutilové, robotici, technici či programátoři – ty všechny denně vítáme v našich budovách. Všem dětem vytváříme pestré a hravé programy přibližující techniku na dosah ruky. V minulém roce nám s technickými aktivitami pomohl i Moravskoslezský kraj.

Stejný zájem o technické vzdělávání má i Moravskoslezský kraj, který nám v rámci dotačního programu „Podpora technických a přírodovědných aktivit v oblasti volného času dětí a mládeže, celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením a podpora miniprojektů mládeže“ poskytl finanční podporu určenou na realizaci projektu „Rozšíření technických kroužků v SVČ Klíč FM“.

Co to znamená v praxi? Můžeme nakoupit více pracovních pomůcek, díky kterým technici lépe ovládnou svůj obor a více porozumí jeho problematice. Do Legorobotiky byly zařazeny nové stavebnice Lego Mindstorms, na které Moravskoslezský kraj přispěl formou dotace 40 000 Kč. Mladí robotici tak získali další možnosti pro svůj rozvoj.

Za tuto podporu Moravskoslezskému kraji děkujeme a pevně věříme, že bude je přínosem pro rozvoj technických znalostí dětí.

Fotografie z technických aktivit najdete ZDE.