Novinky

20.09.2021 Je zveřejněna nabídka kroužků a kurzů

Další kroužky a kurzy postupně doplňujeme.

13.09.2021 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám upravíme.

Moravskoslezský kraj podpořil naše technické aktivity

17.01.2020 Středisko volného času Klíč nabízí širokou nabídku kroužků a kurzů zaměřující se právě na tuto vzdělávací oblast. Malí i velcí kutilové, robotici, technici či programátoři – ty všechny denně vítáme v našich budovách. Všem dětem vytváříme pestré a hravé programy přibližující techniku na dosah ruky. V minulém roce nám s technickými aktivitami pomohl i Moravskoslezský kraj.

Stejný zájem o technické vzdělávání má i Moravskoslezský kraj, který nám v rámci dotačního programu „Podpora technických a přírodovědných aktivit v oblasti volného času dětí a mládeže, celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením a podpora miniprojektů mládeže“ poskytl finanční podporu určenou na realizaci projektu „Rozšíření technických kroužků v SVČ Klíč FM“.

Co to znamená v praxi? Můžeme nakoupit více pracovních pomůcek, díky kterým technici lépe ovládnou svůj obor a více porozumí jeho problematice. Do Legorobotiky byly zařazeny nové stavebnice Lego Mindstorms a Lego Technics. Technickému klubu se koupily mikropájky, digitální multimetr a vlákno do 3D tiskárny. A kutilové obdrželi dřevěné polotovary, díky kterým mohou své výrobky posunout o level výš.

Za tuto podporu Moravskoslezskému kraji děkujeme a pevně věříme, že bude je přínosem pro rozvoj technických znalostí dětí.

Fotografie z technických aktivit najdete ZDE.