Novinky

24.10.2018 Podzimní prázdniny

29. - 30. 10. 2018 jsou podzimní prázdniny. V tyto dny se nekonají kroužky a provoz v SVČ Klíč FM je omezen do 17:00 hodin.

Legorobotika | Připravujeme se na soutěž First Lego League

28.11.2018 V neděli 18. listopadu 2018 proběhlo celodenní soustředění dětí z kroužků legorobotiky. Robotici se připravovali na soutěž First Lego League, která proběhne 1. prosince 2018 na Fakultě přírodních věd Univerzity Palackého v Olomouci.

Kroužky legorobotiky běží v Klíči druhým rokem. Podruhé se budeme účastnit i soutěže First Lego League – jejího úvodního kola v Olomouci. Na soutěž letos pojedou ze SVČ Klíč FM dva soutěžní týmy o celkovém počtu 16 soutěžících a 3 koučů. Jeden tým tvoří účastníci, kteří navštěvují legorobotiku již druhý rok a druhý tým úplní nováčci, kteří jedou nasbírat své první soutěžní zkušenosti.

Účastnit se této soutěže není úplně jednoduché, protože na přípravu mají děti pouze cca 2 měsíce. U nováčků jsou to 2 měsíce od chvíle, kdy se poprvé něco dozvěděli o programování robotů. Soutěžní úkoly ovšem nejsou pouze z oblasti legorobotiky. Podstatnou část soutěže tvoří týmové dovednosti a řešení vědeckého projektu. Vše je na dětech. Kouči mohou při soutěži pouze přihlížet – je přísně zakázáno, aby do soutěže vstupovali. V loňském roce náš tým FM Robotics obsadil celkově 5. místo z 8 soutěžních týmů.

Fotografie ze soustředění najdete ZDE.
Fotografie z loňského ročníku soutěže najdete ZDE.

Držte nám v sobou palce.