Novinky

01.09.2020 Nabídka kroužků a kurzů

Dnes jsme začali zveřejňovat nabídku kroužků a kurzů na tento školní rok. Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během září a října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

01.09.2020 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Nabídka příměstských táborů 2018

02.03.2018 Máte program pro vaše děti na celé prázdniny? Víte, co budou dělat v době, kdy budete v práci? Zdá se vám, že by vaše dítě pobytový tábor ještě nezvládlo? Jako každý rok i letos vám Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku nabízí celodenní prázdninové programy plné her, soutěží, výletů, výtvarných a sportovních aktivit, zábavy i poznání - příměstské tábory.

Jak příměstské tábory fungují? Ráno děti přivedete. Ty si užívají tábor a odpoledne si je zase odvedete domů. Každý den je pro děti připraven program, který začíná vždy v SVČ v 8:00 hodin a končí v 16:00 hodin. Pro ty z rodiče, kteří potřebují být v práci dříve, je zajištěno hlídání dětí již od 6:30 hodin. V roce 2018 nově bude zajištěno i hlídání dětí od 16:00 do 16:30 hodin, abyste měli čas si děti v klidu vyzvednout.

Letos Vám nabízíme celkem deset příměstských táborů, které pokryjí období celých letních prázdnin. Můžete takto využít ty termíny, kdy například nejste na dovolené nebo nemáte pro děti zajištěný jiný program. Programy jednotlivých táborů jsou sestaveny tak, aby se neopakovaly. Když přihlásíte dítě na více táborů, zažije vždy nový program. V letošním roce budou všechny tábory probíhat v budovách A a B na ulici Pionýrů v Místku, kde jsou dostatečné kapacity pro větší počet dětí.

Cena všech příměstských táborů je stejná jako minulý rok. Je stanovena na 1 350 Kč / 5 dnů. Děti lze přihlásit i na jednotlivé dny za 350 Kč / 1 den. Jako již mnoho let je v ceně zahrnuto vše: - strava (2 x svačina, 1 x oběd, pitný režim), doprava, vstupné, materiál, pedagogický a zdravotnický doprovod, pojištění. Výjimku tvoří dva divadelní tábory, které jsou určeny menšímu počtu dětí a jejichž program je odborný, zaměřený na divadlo. Tyto stojí 1 800 Kč na 5 dnů a nelze na ně děti přihlašovat na jednotlivé dny.

V případě nedostatku míst je organizace připravena otevřít v nejexponovanějších termínech další tábory.

Organizace příměstských táborů se řídi organizačním řádem, který si můžete stáhnout z webových stránek SVČ Klíč FM www.klicfm.cz. Děti je zapotřebí přihlásit pomocí závazné přihlášky, kterou Vám kompletně připravíme. Stačí, když zavoláte, přijdete nebo napíšete a pracovníci SVČ Klíč FM s Vámi rádi zařídí vše potřebné. Přihlašovat děti můžete i online.

Kompletní nabídku táborů si můžete zobrazit a online se přihlásit ZDE.


PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2018
 
9. 7. – 13. 7. ANIMÁCI
Ať jsi holka nebo kluk, na animáky máš vždy chuť! Miluješ animované filmy a pohádky? Tak neváhej a přidej se k nám! Společně se s animovanými filmy seznámíme, vyzkoušíme si role některých animovaných hrdinů a sami prožijeme jejich příběhy.

16. 7. – 20. 7. MILIONY LET PŘ. N.L.
Společně se vydáme po stopách prehistorických zvířat, které nás zavedou do pravěku. Seznámíme se s životem lidí dané doby, poznáme pravěká zvířata a rostliny. Také se budeme zabývat současností – zvířaty i životem na planetě Zemi. Čekají tě zajímavé exkurze a dobrodružný program.

23. 7. – 27. 7. LOVCI POKLADŮ
Máš rád záhady a tajemno? Chceš s námi pátrat po pokladu? Pak je tento tábor tou správnou volbou. Vydáme se na různá starodávná a legendami opředená místa, kde budeme hledat nápovědy a vodítka k objevení ukrytého pokladu. Vyzkoušíme si, jaké je to hledat poklady pod vodou, dozvíme se mnoho zajímavostí a zakopeme jeden nový poklad, do kterého každý napíše svá přání a vzkazy do budoucnosti.
 
30. 7. – 3. 8. ŽIVOT V POHYBU
Čeká tě zajímavý týden, ve kterém si vyzkoušíš sporty všeho druhu, ať už na souši či ve vodě, ať už s nářadím či bez něj. Naučíme tě zajímavé hry a aktivity, při kterých si zlepšíš svou kondici. Poznáš nové kamarády.

6. 8. – 10. 8. TEORIE VELKÉHO TŘESKU
Velkým třeskem to všechno začalo! Co všechno? Pojď se s námi vydat za přírodními vědami, prostřednictvím nichž odhalíme nejen tajemství Velkého třesku. Seznámíš se s významnými objevy a vynálezy, které se pro lidi staly stejně důležité jako Velký třesk!
Čekají tě pokusy, objevy, výlety a noví kamarádi.

13. 8. – 17. 8. JAK SE ŽIJE V ZOO
Na několik dní se staneme ošetřovateli zvířat. Povíme si zajímavosti o tomto povolání a s pomocí zvířecích kamarádů zažijeme spoustu legrace a zajímavých zážitků. Prožijeme několik výjimečných dní mezi exotickými zvířaty. Společně nahlédneme do světa zvířat v ZOO, vysvětlíme si zákonitosti přežití ve světě zvířat. Vyrobíme si vlastní Mini ZOO.

20. 8. – 24. 8. DO PRAVĚKU
Naše cesta započne mezi bájnými dinosaury, kde nalezneme zapomenuté dinosauří vejce, o které se budeme starat. Seznámíme se s různými druhy dinosaurů a jejich životem. Po spuštění stroje času se ocitneme v pravěku. Tam se seznámíme s vývojem člověka a s pračlověkem jménem Hugo. Ten nám ukáže, jak si vyrobit svůj oštěp a naučí nás pravěký tanec k lovu mamutů. Tak neváhej a přidej se k nám!

27. 8. – 31. 8. CESTOVÁNÍ ČASEM
Každý den se přeneseme do jiného historického období. Navštívíme hrady a zámky, jeskyně, hvězdné nebe i hory. Budeme poznávat, objevovat, soutěžit, ale hlavně se budeme celý týden bavit!

16. 7. – 20. 7.  DIVADLO OD A DO Z | MLADŠÍ
Prázdninové pětidenní kurzy pro děti, kde si vyzkouší tvůrčí proces divadelního zkoušení. Od pondělí do pátku se budou učit pracovat jak s dramatickým textem, tak s výtvarnou stránkou výroby kulis a rekvizit. Poslední den kurzu pak svým blízkým předvedou krátké divadelní představení. V rámci programu budou zahrnuty jak hry na rozvoj divadelních dovedností, tak kolektivní hry na seznámení a spolupráci, výtvarné a pohybové aktivity.

20. 8. – 24. 8. 2018 DIVADLO OD A DO Z | STARŠÍ
Prázdninové pětidenní kurzy pro mládež, kde si vyzkouší tvůrčí proces divadelního zkoušení. Od pondělí do pátku se účastníci budou učit pracovat jak s dramatickým textem, tak s výtvarnou stránkou výroby kulis a rekvizit. Poslední den kurzu pak svým blízkým předvedou krátké divadelní představení. V rámci programu budou zahrnuty jak hry na rozvoj divadelních dovedností, tak kolektivní hry na seznámení a spolupráci, výtvarné a pohybové aktivity.