Novinky

01.09.2020 Nabídka kroužků a kurzů

Dnes jsme začali zveřejňovat nabídku kroužků a kurzů na tento školní rok. Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během září a října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

01.09.2020 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Ohlédnutí za letními tábory

18.09.2018 Nabídka pobytových a příměstských táborů, kterou připravilo Středisko volného času Klíč o prázdninách, byla opět velká. Sedmi pobytových a deseti příměstských táborů se zúčastnilo téměř 800 dětí ve věku od 6 do 17 let. Pojďme si je krátce připomenout.

Veškeré aktivity táborového typu jsou v SVČ Klíč FM připraveny jako výchovně-vzdělávací akce, které mají za úkol nejen děti pobavit, ale také je naučit mnohým novým dovednostem a vědomostem. V Klíči to děláme tak, aby se mohly děti zúčastnit více táborů a nenarazily na stejný program. Proto má každý tábor své jedinečné téma a svou vlastní táborovou hru. Programy se skládaly z nejrůznějších aktivit – od sportu, přes techniku až po výtvarku. Samozřejmostí byly bojové hry i atrakce typu bungee running, slack line, lanové dráhy apod. Nechyběly výlety, zájezdy či exkurze. Veškeré tábory byly termínově navrženy tak, aby pokryly celé léto, abychom pomohli rodičům s hlídáním dětí o prázdninách.

Pobytových táborů bylo letos v létě sedm. Pojďme si je krátce připomenout pomocí fotografií:

Šachový tábor
Šachový tábor byl samozřejmě o šachové hře, ale jeho podtéma neslo název „Divoký západ“. V Palkovických Hůrkách jste tak mohli potkat šachové hráče, kteří se odpoledne proměňovali na kovboje a indiány.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Letiště
Rekreační areál Třemešek, který se nachází v nádherném prostředí Jeseníků, jsme letos proměnili na obrovské mezinárodní letiště. Děti se tak dozvěděly mnoho zajímavostí z oboru letecké dopravy a fungování letišť. Nechybělo samozřejmě vážení zavazadel, celní kontroly, komunikace s řídící věží a mnoho dalšího včetně boje s teroristy v uneseném letadle. Jedná se o jediný tábor, kde děti bydlí v chatkách.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Cesta do středu Země
Stejnojmennou dobrodružnou knihu Julesa Verna, či stejnojmenný film asi nemusíme připomínat. Na tomto táboře se i děti vydaly na dobrodružnou cestu do středu Země. Na Morávce, v našich krásných Beskydech, tak zažily mnoho dobrodružství.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Můj první tábor
Již několik let pořádáme tábor pro děti ve věku od 6 do 9 let, které ještě na táboře nebyly. Tábor probíhá na táborové základně Višňovka ve Vyšních Lhotách. Všechny byly táboře poprvé a ze všech se stali správní táborníci, čemuž přispělo nádherně zpracované pohádkové téma. Příští rok si už budou muset vybrat nějaký jiný tábor, protože na tento již nesmějí.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Údolí pohádek
V nabídce táborů SVČ Klíč FM je i stanový tábor. Tento tábor byl letos i nejdelší a nejdál, protože probíhal na Jižní Moravě. Jeho pohádkové téma se nám výborně hodilo, protože pohádky jsou plné dobrodružství, napětí a odvahy.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Tajuplný ostrov
Na Morávce v Beskydech se odehrálo předposlední táborové dobrodružství uplynulých prázdnin. Děti se tentokrát přenesly na neznámý ostrov a objevovaly jeho tajemství. O hry plné napětí tak nebyla nouze. Program zpestřily i lanové aktivity, se kterými přijeli na jeden táborový den lanoví instruktoři.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Sedm divů světa
Snažíme se, aby se děti na našich táborech nejen pořádně vyřádily, ale také se mnohému naučily. Na posledním táboře minulé táborové sezóny jsme se zaměřili na historii a kulturu. Pomocí celotáborové hry jsme děti provedli sedmi starověkými divy světa.
Fotografie z tábora najdete ZDE.
 
Příměstské tábory

Příměstských táborů jsme letos v Klíči uspořádali deset. Příměstské tábory vnímáme z velké části jako službu rodičům, pomocí které jim tak pomáháme s hlídáním dětí o prázdninách. Proto bylo na všech deseti táborech zajištěno hlídání dětí již od 6:30 hodin ráno a od 16:00 hodin odpoledne. Táborový program probíhal vždy od 8:00 do 16:00 hodin. Na všech příměstských táborech byla zajištěna celodenní strava ve formě dvou svačin a kompletního oběda se zajištěným pitným režimem.
 
Příměstské tábory jsou rozvrženy tak, aby pokryly celé prázdniny, a aby se neopakovaly aktivity. Tábory tak byly plné nejen her, soutěží a zábavy, ale také výletů, exkurzí a mnoho dalších zajímavých činností.
 
Úžasnou novinkou letošních příměstských táborů byla i návštěva zážitkového centra URSUS v Dolní Lomné. Profesionálně vedený program o životě medvědů a krásné prostředí nadchlo všechny účastníky tábora Lovci pokladů. Během dne se děti zábavnou formou dozvěděly, jaké poklady skrývá příroda v našem okolí a proč je třeba životní prostředí chránit. Oceňujeme i finanční podporu, kterou vzdělávacímu programu poskytl Moravskoslezský kraj. Ten poskytl finanční prostředky na dopravu v rámci projektu „Přírodní dědictví Beskyd“, a to z dotačního programu Moravskoslezského kraje ŽPZ/03/2018 – podpora vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí.
 
Témata jednotlivých táborů byla:

Animáci – Animované filmy a pohádky.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Milióny let před naším letopočtem – Cesta po stopách prehistorických zvířat.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Lovci pokladů – Dobrodružné výpravy za poklady na tajemná místa.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Život v pohybu – Sporty všeho druhu.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Teorie velkého třesku – Přírodní vědy a tajemství Velkého třesku.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Jak se žije v ZOO – Na několik dni jsme se stali ošetřovateli zvířat.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Do pravěku – Nalezli jsme zapomenuté dinosauří vejce.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Cestování časem – Navštívili jsme minulost a prozkoumali historii.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Divadlo od A do Z mladší – Vše podstatné o divadle, a to včetně realizace kompletního divadelního představení.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Divadlo od A do Z starší – Vše podstatné o divadle, a to včetně realizace kompletního divadelního představení.
Fotografie z tábora najdete ZDE.

Věříme, že všechny děti i jejich rodiče byli s našimi letními službami spokojeni. My se již nyní těšíme na další letní táborovou sezónu. Tábory ovšem nepořádáme pouze v létě. Pobytových i příměstských akcí si můžete užívat i v průběhu školního roku. Stačí, když budete sledovat naši nabídku a přihlásíte se.
 
Tým pracovníků SVČ Klíč FM