Novinky

11.02.2020 Letní pobytové tábory

Dnes jsme zveřejnili nabídku letních pobytových táborů.

27.09.2019 Kroužky a kurzy

Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

27.09.2019 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Divadelní soubor Štronzo zahrál žákům 8. ZŠ

16.09.2019 Ve čtvrtek 5. 9. 2019 předvedli herci z divadelního souboru SVČ Klíč FM „Štronzo“ pro děti druhého stupně základní školy autorskou hru „Čistě naše věc“. Jejich diváci z 8. základní školy tak měli možnost více porozumět těžkým životním situacím, které herci předvedli v Divadle Čtyřlístek.

Na programu byly příběhy od dopravní autonehody, přes užívání alkoholu až po domácí násilí. Osm dětí se sešlo v kroužku psychiatrické léčebny s prožitými traumatickými vzpomínkami. Postupně vycházeli jeden za druhým na jeviště a ostatním raněným kamarádům odvyprávěli svůj příběh pomocí odehrané scénky.

Tmavé prostředí podněcovalo samo o sobě mnoho emocí, jakými byly strach, smutek či deprese. Herci mysleli na nejmenší detaily. Zoufalost v jejich očích i třes rukou šikanovaného chlapce vypadaly natolik reálně, že se do příběhu přenesli téměř všichni diváci. V mnohých situacích jen napjatě pozorovali scénu, nevěřící údiv v očích byl vidět ve chvíli, kdy opilý otec bil matku a syna. Na řadu přišel další pacient.

Jeviště potemnělo, světla ozářila obličej poslední vystupující – ochrnuté dívce Bibi. Opona začala pomalu odhalovat i dívčinu tragickou zkušenost. Pár týdnů zpět byla šťastná se svými přáteli na výletě. Nerozvážné nápady puberťáků a alkohol v krvi však úsměv hlavní hrdinky tohoto případu brzy zmrazil. Při společenské hře dostala za úkol skočit ze skály. A ona skočila. Rázem se scéna obrátila a kamarádi v nemocnici ji s omluvou předávali kytici. Bibi bude už navěky uvězněná na vozíčku.

Během představení sál utichl a mezi sledujícími se přel údiv se zmatkem. Na závěr bylo celé dílo náležitě oceněno velikým potleskem. Hra však divákům vnukla do podvědomí ještě poslední důležitou informaci – „nikdo v tom není sám“.

Divadelní soubor „Štronzo“ je součástí divadelního uskupení „Před oponou“, které působí ve Středisku volného času Klíč. Divadelníci jsou rozdělení do čtyř souborů dle věku a zkušeností. Jedná se o soubory „Oponka“, „Kašpárci“, „Masky“ a „Štronzo“. Divadelní kroužky mohou v SVČ Klíč FM navštěvovat děti od 5 do 18 let.

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE.