Novinky

20.09.2021 Je zveřejněna nabídka kroužků a kurzů

Další kroužky a kurzy postupně doplňujeme.

13.09.2021 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám upravíme.

Prázdniny ve městě

Prázdniny ve městě tvoří soubor programů pro všechny děti, které tráví prázdniny nebo jejich část ve městě. Hlavními organizátory akce jsou Statutární město Frýdek-Místek a Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. V roce 2021 pořádáme již 16. ročník.

Na letošní letní prázdniny bude opět připraveno 57 akcí, které jsou pro děti zdarma. Děti a často i jejich rodiče mohou vyzkoušet celou řadu zájmových činností. Poznají judo, tenis, volejbal i šachy a další deskové hry. Oblíbené jsou programy nízkoprahových klubů Pramínek a Nezbeda i U-kryt. Děti se pobaví např. se skauty. Pravidla bezpečného chování nejen na kole každoročně připomene Městská policie Frýdek-Místek. Na své příznivce je připraveno letiště v Bahně i Městská knihovna ve Frýdku-Místku. Jsou připravena dopoledne plná her, zábavy, šifrování i diskotanců. V tvůrčích dílnách si děti vyzkouší výrobu plavidel či domácí kosmetiky, seznámí se s pedigem nebo zkusí vyrobit šperky z přírodnin.

I letošní aktivity jsou plánovány tak, aby pořadatelé zvládli hygienická opatření v rámici epidemiologické situace. Například na více vnitřních aktivit se bude přihlašovat předem. Vše samozřejmě proběhne dle aktuální situace.

Nabízené aktivity probíhají ve všední prázdninové dny převážně v dopoledních hodinách. Program financuje Statutární město Frýdek-Místek. Akce, které jsou součástí programu „Prázdniny ve městě“, je pro děti zdarma.

Na akci spolupracují vedle Střediska volného času Klíč další subjekty, které se zabývají volným časem dětí a mládeže ve Frýdku-Místku. Tito organizátoři připravují jednotlivé akce.

Máte-li zájem se k akci přidat a také pro děti něco o prázdninách připravit, kontaktujte nás.