Novinky

01.09.2020 Nabídka kroužků a kurzů

Dnes jsme začali zveřejňovat nabídku kroužků a kurzů na tento školní rok. Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během září a října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

01.09.2020 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Stalo se | Za deníkem Jana Tleskače

28.11.2018 V sobotu 10. listopadu 2018 se již po dvacáté konala hra v ulicích Frýdku-Místku. Motivována knihami Jaroslava Foglara tato hra nese název Za deníkem Jana Tleskače. Na tento jubilejní ročník dorazilo 94 hráčů jak z Frýdku-Místku, tak i z jiných měst Moravskoslezského kraje.

Po registraci hráčů, která je důležitou součásti akce, následovalo vysvětlení pravidel, určení hranice Stínadel a vysvětlení principů bojů. Nakonec došlo na rozdělení na Vonty a Druhostraníky.

Vonty letos představovaly tři skupinky – Dabinelovci, Uctívači Ginga a Stínadelská obnova. Tito hráči měli za úkol hlídat Stínadla (zámecké náměstí a jeho okolí) před vpády druhostraníků a zároveň bojovat s Druhostraníky o nadvládu ve Stínadlech tzv. skalpovačkou. Druhostraníky představovaly také čtyři skupinky – Rychlé šípy, Plíhalovci, Bratrstvo kočičí pracky a Černí jezdci. Tyto skupiny se snažily ve Stínadlech vypátrat indicie vedoucí k nalezení deníku Jana Tleskače a první vontské kroniky.

Celá hra trvala tři hodiny. Byly k vidění nejen velké boje, ale také hon na tajemného Široka, který odolával až do samotného konce, než vydal bájný hlavolam ježka v kleci.

A jak to letos dopadlo? Mezi Vonty letos vyhráli Uctívači Ginga, kterým se podařilo přemoci Široka a vzít mu ježka v kleci. Mezi Druhostraníky vyhráli Rychlé šípy, kterým se podařilo najít ve Stínadlech první vontskou kroniku. Vítězové si odnesli sladké odměny a všichni si odnesli spoustu zážitků z příjemně stráveného sobotního dne.

Další ročník hry bude opět připraven v listopadu 2019.

Fotografie z akce najdete ZDE.