Novinky

17.05.2019 Prázdniny ve městě 2019 | Přidejte se!

Pracujete s dětmi a mládeží ve volném čase a chcete se přidat k akci Prázdniny ve městě? Neváhejte a kontaktujte nás! Na těchto webových stránkách najdete potřebné informace a dokumenty. Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019.

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Stalo se | NERF víkend

09.10.2018 Poslední víkend v září proběhla na turistické základně Višňovka ve Vyšních Lhotách další NERF víkend. Na této akci jsou děti prostřednictvím aktivit a her s velmi populárními NERF pistolemi na pěnové náboje vedeni k pohybu, spolupráci a logickému myšlení.

Počasí účastníkům akce přálo, a proto většinu času strávili hrami na zahradě a v lese. Děti byly rozděleny do týmů a vybaveni Nerf pistolemi. Měly za úkol zasáhnout terč soupeřícího týmu, obsazovat mety a mnoho dalšího. Tyto hry vyžadovaly kromě velkého pohybového nasazení, také volbu správné strategie, a to především týmové strategie. Mimo to si také děti vyzkoušely běh na bungee laně a míčové hry.

Dalším bodem programu byl výšlap na horu Prašivou. Na této cestě plnili účastnici různé drobné úkoly. Na vrcholu pak využili místní hřiště s herními prvky a zazávodili si ve štafetovém běhu s padákem.

Pro odpočinutí si od všeho toho běhání a soutěžení, přišla také na řadu výroba dřevěných autíček, náklaďáků, tanků a letadel. Každý si vybral různá dřívka a pomocí brusného papírů je opracoval, slepil a smontoval dle své fantazie. Poté je pomocí fixů nabarvil, přišrouboval kola a vznikla tak krásná, originální vozidla všeho druhu.
Celkově se víkend velmi vydařil, děti se bavily, něco nového se naučily a v budoucnu se mohou opět těšit na další podobnou akci.

Na další víkenodvý pobyt na Višňovce se mohou děti čeká již v listopadu. V termínu 3. - 4. 11. 2018 je pro ně připraven Technický víkend, na kterém se naučí například naprogramovat robota.

Podrobnosti o akci Technický víkend najdete ZDE.

Fotografie z akce najdete ZDE.