Novinky

17.05.2019 Prázdniny ve městě 2019 | Přidejte se!

Pracujete s dětmi a mládeží ve volném čase a chcete se přidat k akci Prázdniny ve městě? Neváhejte a kontaktujte nás! Na těchto webových stránkách najdete potřebné informace a dokumenty. Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019.

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Stalo se | NERF víkend

09.05.2018 Bohatý a pestrý program, krásné prostředí Beskyd pod Prašivou a skvělá kuchyně. To vše potkalo děti, které se zúčastnily již tradičního NERF víkendu na táborové základně Višňovka ve Vyšních Lhotách, kterého se zúčastnilo 30 chlapců a 2 odvážná děvčata.

Vše začalo v sobotu okolo deváté hodiny ranní, kdy dorazili všichni účastníci. Po ubytování, seznámení, stanovení pravidel a přiblížení náplně pobytu se všichni posilnili svačinou a vyrazili na zahradu hrát hry. Kromě různých aktivit s NERF pistolemi nechyběl ani běh či závody v podlézání a přeskakování lana. Dopoledne uběhlo velmi rychle a přišel čas oběda, na který nám paní kuchařka připravila vynikající vývar a borůvkové knedlíky. S plnými břichy si pak děti odpočinuly u sledování pohádky či hraní deskových her.

Odpoledne každý dostal kartičku s takzvanými zkouškami zdatnosti, které si během pobytu vyzkouší. Mezi úkoly byl například běh na bungee laně, hod obručemi, střelba na cíl, kliky během jedné minuty a mnoho dalšího. S kartičkami v ruce děti vyrazily opět na zahradu, kde byla připravená jednotlivá stanoviště, na nichž plnily dané úkoly. Souběžně také probíhal turnaj dvojic ve střelbě s pistolemi NERF rival. Pomalu se přiblížil čas večeře. Děti vyrazily do lesa nasbírat dřevo na táborák, na němž si opekly špekáčky. Před spaním ještě soutěžily v klasické hře potápění lodí na čtverečkovaném papíře a zhlédly pohádku.

Ráno po vydatné snídani si děti otestovaly svou šikovnost a technické myšlení při skládání papírových vlaštovek. K dispozici měly pro inspiraci mnoho návodů. Během stavby jsme si vysvětlili, jak je možné, že něco létá a pověděli si něco o aerodynamice. Jakmile měl každý postavenou alespoň jednu vlaštovku, s jejímiž letovými vlastnostmi byl spokojen, vyšli jsme na zahradu, kde proběhl trénink a následně několikakolový závod o nejdelší dolet. Po dolétání jsme se vrátili zpět do budovy, kde už byla připravena svačina. Další část dopoledne děti strávily v lese, kde jsme si zahráli spoustu her a užili si krásné přírody. Po návratu zpět nás přivítala vůně čerstvě nasmažených řízků. Po výborném obědě a dostatečném odpočinku pokračovaly děti v plnění dalších úkolů a dohráni her.

Víkend, plný krásného počasí, utekl jako voda a bylo na čase vše zhodnotit, rozdat odměny, zabalit věci a připravit se na příjezd rodičů.

Věříme, že se dětem pobyt líbil a těšíme se na setkávání na dalších akcích, v kroužcích, táborech.

Fotografie z akce najdete ZDE.