Novinky

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Stalo se | NERF víkend

09.05.2018 Bohatý a pestrý program, krásné prostředí Beskyd pod Prašivou a skvělá kuchyně. To vše potkalo děti, které se zúčastnily již tradičního NERF víkendu na táborové základně Višňovka ve Vyšních Lhotách, kterého se zúčastnilo 30 chlapců a 2 odvážná děvčata.

Vše začalo v sobotu okolo deváté hodiny ranní, kdy dorazili všichni účastníci. Po ubytování, seznámení, stanovení pravidel a přiblížení náplně pobytu se všichni posilnili svačinou a vyrazili na zahradu hrát hry. Kromě různých aktivit s NERF pistolemi nechyběl ani běh či závody v podlézání a přeskakování lana. Dopoledne uběhlo velmi rychle a přišel čas oběda, na který nám paní kuchařka připravila vynikající vývar a borůvkové knedlíky. S plnými břichy si pak děti odpočinuly u sledování pohádky či hraní deskových her.

Odpoledne každý dostal kartičku s takzvanými zkouškami zdatnosti, které si během pobytu vyzkouší. Mezi úkoly byl například běh na bungee laně, hod obručemi, střelba na cíl, kliky během jedné minuty a mnoho dalšího. S kartičkami v ruce děti vyrazily opět na zahradu, kde byla připravená jednotlivá stanoviště, na nichž plnily dané úkoly. Souběžně také probíhal turnaj dvojic ve střelbě s pistolemi NERF rival. Pomalu se přiblížil čas večeře. Děti vyrazily do lesa nasbírat dřevo na táborák, na němž si opekly špekáčky. Před spaním ještě soutěžily v klasické hře potápění lodí na čtverečkovaném papíře a zhlédly pohádku.

Ráno po vydatné snídani si děti otestovaly svou šikovnost a technické myšlení při skládání papírových vlaštovek. K dispozici měly pro inspiraci mnoho návodů. Během stavby jsme si vysvětlili, jak je možné, že něco létá a pověděli si něco o aerodynamice. Jakmile měl každý postavenou alespoň jednu vlaštovku, s jejímiž letovými vlastnostmi byl spokojen, vyšli jsme na zahradu, kde proběhl trénink a následně několikakolový závod o nejdelší dolet. Po dolétání jsme se vrátili zpět do budovy, kde už byla připravena svačina. Další část dopoledne děti strávily v lese, kde jsme si zahráli spoustu her a užili si krásné přírody. Po návratu zpět nás přivítala vůně čerstvě nasmažených řízků. Po výborném obědě a dostatečném odpočinku pokračovaly děti v plnění dalších úkolů a dohráni her.

Víkend, plný krásného počasí, utekl jako voda a bylo na čase vše zhodnotit, rozdat odměny, zabalit věci a připravit se na příjezd rodičů.

Věříme, že se dětem pobyt líbil a těšíme se na setkávání na dalších akcích, v kroužcích, táborech.

Fotografie z akce najdete ZDE.