Novinky

02.07.2018 Omezení provozu

V týdnu od 2.7. - 8. 7. je SVČ Klíč FM uzavřeno. Od 9.7. do 31.8. bude otevřeno v pracovní dny od 8:00 do 17:00 hodin.

24.05.2018 Ochrana osobních údajů (GDPR)

V sekci INFORMACE najdete informace o ochraně osobních úajů (GDPR)

02.03.2018 Letní příměstské tábory

V sekci tábory najdete nabídku letních příměstských táborů na léto 2018.

Proběhl další NERF víkend

10.02.2018 Poslední lednový víkend proběhla na turistické základně Višňovka ve Vyšních Lhotách další z řady NERF akcí. Dvoudenního pobytu se zúčastnilo celkově 28 dětí včetně 3 děvčat. Víkend se opravdu povedl, děti se naučily mnoho zajímavého a vylepšily tak své schopnosti a dovednosti.

Pro děti byl připraven bohatý program, jenž započal v sobotu dopoledne. Po úvodních informacích a seznámení byly vytvořeny čtyři týmy, které soutěžily v mnoha zajímavých disciplínách a hrách, jako například střelba na bandity, odpovídání na kvízové otázky pomocí sestřelení terče, boj o vlajku s NERF pistolemi, šnečí závody a další. Tyto aktivity prověřily postřeh, znalosti, trpělivost, pohybové dovednosti a logické uvažování. Po dopoledním programu následoval výborný oběd a odpočinek před nabitým odpolednem.

Jakmile všem vytrávilo vydali jsme se společně ven na zahradu, kde jsme vyznačili obrovskou NERF arénu a hra mohla začít. Děti si venkovní hru náramně užily a po sérii dalších zábavných a naučných aktivit přišel čas večeře.

Večer jsme si pak zahráli velkou strategickou hru, při které bylo důležité správné a rychlé rozhodování, matematické a zeměpisné znalosti, a hlavně vhodně zvolená strategie. Týmy si nejdříve v aukci za získané body nakoupily potřebné vybavení, díky kterému pak získávaly různá města. Po této napínavé hře následovalo večerní kino a ulehnutí ke spánku.

V neděli ráno jsme rozhýbali mozky při modifikaci klasické hry potápění lodí na čtverečkovaném papírů. Poté se opět hrály různé hry s NERF pistolemi, závodilo se v parkování auta na dálkové ovládání a podobně.

Po obědě přišlo na řadu balení a úklid pokojů. Když bylo uklizeno dohráli jsme zbylé hry a uspořádali turnaj ve hře Pukec.

Konec pobytu se neúprosně blížil, a tak bylo potřeba vše zhodnotit a rozdat odměny, které byly pro děti připraveny a pak již začali přijíždět rodiče.

V budoucnu se můžete těšit na další podobné akce, turnaje a pro zájemce máme také tři NERF kroužky, které probíhají v pondělí a ve středu ve velké tělocvičně Obchodní akademie ve Frýdku-Místku.

Lukáš Plánička, pedagog volného času


Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Máte-li zájem navštěvovat NERF kroužek, můžete se kdykoliv přihlásit. Nikdy není pozdě.

Bližší informace a možnost přihlášení získáte kliknutím na kroužek: