Novinky

01.09.2020 Nabídka kroužků a kurzů

Dnes jsme začali zveřejňovat nabídku kroužků a kurzů na tento školní rok. Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během září a října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

01.09.2020 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

U nás peníze za zrušené aktivity vracíme. U nás ano.

20.05.2020 Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci.

Od minulého týdne jsme opět rozběhli kroužky a kurzy, které jsme rozběhnout mohli. Další se rozbíhají postupně s pokračujícím uvolňováním koronavirových opatření. Některé jsme rozběhnout již nemohli a museli jsme je zrušit. Za zrušené aktivity jsme vám v těchto dnech začali vracet poměrnou část zápisného.

Na začátek dovolte vysvětlení k dané situaci. Organizace SVČ Klíč FM běh kroužků a kurzů nezrušila. Tyto aktivity svým rozhodnutím zrušila Vláda ČR od 11. 3. 2020, SVČ pouze vykonalo nařízení. Stejně tak Vláda ČR povolila od 11. 5. 2020 opět rozběhnutí kroužků a kurzů a k tomuto vydala podmínky, jak mohou opět fungovat.

Pracovníci SVČ Klíč FM se sešli, jednotlivé aktivity probrali a na základě těchto jednání vedení SVČ rozhodlo, které aktivity mohou běžet nadále a které již ne. Naprosto nejdůležitějším faktorem při tomto rozhodování byla schopnost organizace dodržet požadovaná opatření. Všechny znovu otevřené kroužky a kurzy poběží do 26. 6. 2020.

Jak to tedy je s vrácením zápisného? - Otázky a odpovědi.

Kroužky a kurzy, které jsme uzavřeli a již tento školní rok neotevřeme.
Všem platícím účastníkům bude vrácena poměrná část zápisného, a to automaticky, bez nutnosti o vratku žádat.

Kroužky a kurzy, které jsme otevřeli, ale časově SVČ nezvládne odučit všechny schůzky.
Všem platícím účastníkům bude vrácena poměrná část zápisného za schůzky, které do 26. 6. 2020 neproběhnou, a to automaticky, bez nutnosti o vratku žádat.

Kroužky a kurzy, které jsme otevřeli a proběhnou všechny schůzky.
Za tyto aktivity nebudeme vracet žádné zápisné. Účastníci jsou nadále členy zájmového vzdělávání a mohou dané kroužky a kurzy navštěvovat. Mnoho účastníků znovu otevřené kroužky také navštěvuje. Není důvod tyto aktivity rušit.

Jakou částku dostanu zpět?
Jedná se o poměrnou část zápisného (vztáhnutého k počtu schůzek, odučených hodin…) poníženou o režijní náklady, které se mohou pohybovat v rozmezí 20–100 Kč. Ve většině případů se jedná o částku cca 50 Kč a méně.

Kdy peníze dostanu?
Peníze zasíláme průběžně již od minulého týdne. Pokud jste platili bankovním převodem a my známe Vaše číslo bankovního účtu, dostanete peníze automaticky zároveň s e-mailovou zprávou.

Pokud jste platili hotově nebo kartou, budeme Vás kontaktovat a vyžádáme si od Vás potřebné informace, případně máte možnost si peníze vyzvednout v hotovosti v pokladně SVČ Klíč FM.

Celkově počítáme s tím, že budeme peníze vracet cca až do konce července 2020, tak jak budou jednotlivé kroužky a kurzy končit a my budeme schopni zpracovávat jednotlivé vratky.

Zápisné uhradil někdo jiný (zaměstnavatel, úřad práce apod.). Vrátíte mi ho?
Ne. Zápisné vrátíme vždy tomu, kdo jej uhradil. Byla-li aktivita fakturována např. Vašemu zaměstnavateli, obdrží tento od nás dobropis faktury a příslušnou částku. Opravdu nemůžeme peníze od někoho přijmout a někomu jinému je vracet.

Zápisné jsem neuhradil. Musím jej doplatit?
Ano, musíte. Pokud se účastník účastnil aktivity před jejím vládním zrušením, musíte uhradit dlužné zápisné, které Vám samozřejmě ponížíme o případnou vratku dle podmínek, které jsou uvedeny v tomto článku. Prosíme, uvědomte si, že my jsme Vaše děti do kroužků pustili a pracovali s nimi, i když jste neměli uhrazeno zápisné. Budeme rádi, když se k sobě budeme i nadále chovat slušně.

Musíte zápisné vracet?
Podle výkladu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dalších právních výkladů ne. Jsme státní školskou organizací a vrácení zápisného v důsledku vládních opatření kvůli koronavirové krizi není nárokové.

V SVČ Klíč FM jsme se ovšem rozhodli tyto peníze automaticky vracet. Připadá nám to slušné a správné. Pro Klíč to znamená problém, ale my se s ním vypořádáme. Vás klientů si velmi vážíme a snažíme se pracovat k Vaší plné spokojenosti. Našim hlavním cílem je stále radost a spokojenost dětí i rodičů, kdy úplně do popředí stavíme vždy zdraví a bezpečnost. Proto takto pečlivě posuzujeme, co otevřít, co zavřít apod. Jednáme s rozvahou tak, abychom nezpůsobili nikomu žádnou újmu.

Vážení klienti. Pevně věříme, že oceníte naši snahu o Vaši co nejlepší řešení situace pro Vás, že nám zachováte přízeň a budeme se společně s Vámi a Vašimi dětmi setkávat i nadále při společných aktivitách. Moc o to stojíme.

Máte-li k na nás jakékoliv dotazy, nebo potřebujete-li další informace, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Mgr. Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM