Novinky

20.09.2021 Je zveřejněna nabídka kroužků a kurzů

Další kroužky a kurzy postupně doplňujeme.

13.09.2021 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám upravíme.

Příměstské tábory v posledním červencovém týdnu

28.07.2021 Tento týden Středisko volného času Klíč uspořádalo rovnou tři příměstské tábory. Jeden pro předškolní děti, jeden všeobecný a jeden s odborným zaměřením na umění. 55 táborníků si je náramně užívá!
 
Živly provází účastníky uměleckého příměstského tábora „Artium | Kreativní léto“. Během pěti dní si každý z umělců vyzkouší různé techniky tvoření. Pondělí bylo ve znamení vzduchu a doslova lítaly barvy vzduchem – to si tábor vyráběl malířské zástěry. Úterý doprovázela voda, která se vpila do akrylových barev a malířských pláten. Následující dny děti čeká třeba tvoření z přírodnin nebo kresba uhlem.
 
Příměstský tábor pro předškolní děti se jmenuje „Indiánské dobrodružství“ a nese se v duchu indiánských tradic. Už od pondělí se malí indiáni učí indiánským cnostem. Vyrobili si vlastní totem a kmenové teepee. V úterý se naopak seznámili s indiánskými oděvy a tuto techniku výroby použili i na ozdobení vlastních trik. V neposlední řadě je čeká výroba náhrdelníků ze zubů divoké zvěře, posezení u teepee, smažení placek a mnoho dalšího.
 
V závěru obou táborů proběhnou vernisáže pro rodiče a kamarády, kde budou všechna díla vystavena k prohlédnutí.
 
Každé ráno navštěvuje příměstský tábor „Svět pohádek“ král Říše pohádek. Ten přenese táborníky pomocí hádanek do napínavého příběhu. Ti pak během dne společně s nejrůznějšími pohádkovými postavami prožívají jejich dobrodružství a bok po boku pomáhají hrdinům v boji za správnou věc. S Kung-Fu pandou objevili v pondělí Dálný východ, v úterý si je pod své tlapky vzala strážnice Hopkavá. Mimo tahle dobrodružství děti čeká ještě výlet na zámek a laser game.
 
Poslední červencový týden nám sluníčko dopřává krásné letní dny, a tak není divu, že tábory tráví co nejvíce času venku. Svět pohádek počasí využil hlavně včera. Celá družina se vypravila za přírodou na Čeladnou. Naopak dnes hned z rána sešli umělci z Artia na dvorek naší budovy a začali ručně vyrábět papír. Za vše můžeme poděkovat malým Indiánům, kteří venku tančí tanec slunce kolem svého teepee.
 
Všichni účastníci příměstských táborů začínají den v Klíči snídaní formou bufetu, která je zahrnuta v ceně táborů. Mohou si tak vybrat z několika jídel a rodiče se nemusí se snídání ráno zdržovat. Dále jsou součástí každého příměstského tábora dvě svačiny, plnohodnotný oběd a celodenní pitný režim. Děti na táborech hlídáme již od 6:30 hodin a do 16:30 hodin.
 
Podívejte se na nabídku, třeba jsou ještě volná místa.