Novinky

01.03.2021 O jarních prázdninách máme zavřeno

Od 1.do 7. 3. probíhá v organizaci celozávodní dovolená.

19.02.2021 Příměstské tábory 2021

Zveřejnili jsme nabídku letních příměstských táborů

04.02.2021 Letní pobytové tábory

Zveřejnili jsme nabídku letních pobytových táborů

Pobytové tábory | Aktuální informace

09.06.2021

Vážení rodiče, zákonní zástupci.

Dobrou zprávou je, že tábory mohou běžet za stejných podmínek jako v minulém roce. V minulém roce jsme uspořádali v podstatě plnohodnotné tábory. Na žádném z našich táborů neproběhl přenos infekce Covid-19 mezi účastníky ani mezi dospělými. V těchto dnech rozesíláme důležité informace a dokumenty k táborům všem přihlášeným účastníkům.


Omlouváme se, že tyto náležitosti s Vámi vyřizujeme až nyní. Čekali jsme na rozhodnutí Vlády ČR o možnostech a podmínkách k pořádání dětských táborů. Informace byly vydány teprve minulý pátek, tedy 4. 6. 2021.

Jedinou nevyřešenou věcí zůstává testování účastníků. Z posledních vládních opatření vyplývá pravděpodobná forma testování. Všechny testy byly postaveny na stejnou úroveň a pro příjem dítěte na tábor bude pravděpodobně potřeba buď:
  1. PCR test maximálně 7 dnů před odjezdem (z odběrového místa).
  2. AG test maximálně 3 dny před odjezdem (z odběrového místa).
  3. Další možností je očkování, kdy musí rodič donést potvrzení o provedení očkování nejméně 22 dnů po první dávce.
  4. Potvrzení či čestné prohlášení o prodělané nemoci covid-19 maximálně do 180 dnů od jejího prodělání.
  5. Poslední variantou, která přichází v úvahu, je testování přímo před odjezdem před zraky pořádající osoby.
Výše uvedené je pouze pravděpodobné, o konkrétních opatřeních Vás budeme ještě informovat. Prosíme, počítejte s tím, že dítě bude muset být před odjezdem testováno na odběrovém místě, a bude-li omezena platnost testu, budeme Vás žádat, abyste dítěti přibalili ještě jeden podepsaný AG test, který odevzdáte při odjezdu pověřenému pracovníku, který jej správně uskladní a v běhu tábora použije pro otestování Vašeho dítěte.

V těchto dnech rozesíláme všem přihlášeným účastníkům důležité táborové dokumenty:
  1. Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě
  2. Seznam věcí potřebných pro pobyt na pobytovém táboře
  3. Informace k letnímu pobytovému táboru
Ad 1)     Posudek Vám musí potvrdit lékař, do jehož péče dítě spadá. Platnost posudku je 2 roky, máte-li loňský, můžete jej použít i letos. Posudek nemusí být ten náš (formulář), ale musí obsahovat všechny náležitosti dané legislativou (vše obsahuje náš formulář).

Ještě Vám zašleme tzv. List účastníka neboli prohlášení o bezinfekčnosti, který je nutné podepsat v den odjezdu na tábor a odevzdat u autobusu. Zašleme Vám jej, jakmile se vyřeší testování dětí.

Máte-li na nás jakékoliv dotazy nebo potřebujete-li jakékoliv další informace, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit, a to elektronicky, telefonicky či osobně. Rádi Vám pomůžeme.