Novinky

01.09.2020 Nabídka kroužků a kurzů

Dnes jsme začali zveřejňovat nabídku kroužků a kurzů na tento školní rok. Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během září a října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

01.09.2020 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Ohlédnutí za létem | Pobytové tábory

04.09.2020

Za okny Střediska volného času Klíč už se rozléhá smích školáků, kteří se právě vrátili do školních lavic. A to je ten nejlepší čas na to, ohlédnout se za právě uplynulými dvěma měsíci  a ještě si připomenout letní táborové zážitky ze sedmi pobytových táborů. Za SVČ Klíč FM můžeme pouze a rádi konstatovat, že i přes mnohá nařízení proti šíření Covid-19, jsme letos s Vašimi dětmi zažili opět úspěšné léto mimo domov bez vážných úrazů, či dalších problémů.

Jsme moc rádi, že jsme mohli dětem opět připravit krásné a bezpečné léto. Na začátku byli všichni pracovníci organizace v napětí, jak vše v souvislosti se současnou epidemiologickou situací dopadne. Díky dodržování požadovaných opatření se vše povedlo. V průběhu prázdnin se nestala žádná velká zranění, nikdo se nenakazil, nikdo nemusel do karantény. Na třech táborech proběhla kontrola Krajských hygienických stanic Moravskoslezského a Jihočeského kraje a třikrát pedagogové sklidili uznání a pochvalu.

Poděkování za úspěšné léto patří nejen interním pracovníkům organizace, ale i celé řadě externích pracovníků, kteří na táborech obsadili nejen pedagogické pozice, jako např. oddílový vedoucí, ale i pozice kuchařů, zdravotníků, nočních hlídačů apod.

Na všech táborech probíhá program, který je utvořen jako pedagogický koncept tak, aby se děti nejen bavily a odpočinuly si, ale aby se také mnohému naučily a rozšířily si své dovednosti, schopnosti a znalosti. A jak to tedy na jednotlivých táborech probíhalo?


Šachový tábor – 10 dní

Nezaháleli jsme ani na jediný den. První pobytový tábor se vypravil už 3. 7. na Bílou. A protože se jednalo o tábor šachový, započal zde i šachově-sportovní program s celotáborovou hrou na téma Harry Potter.

Osmdesáti dětem dny začínaly dopoledním programem prošpikovaným šachovými přednáškami, řešitelskými soutěžemi, šachovými turnaji, sportovní olympiádou a florbalovým turnajem, který děti hrají s velkou radostí. Odpoledne a večer pak děti lovily Harryho Pottera. Nakonec jej ulovily a odměnou jim byl závěrečný souboj o Harryho poklad s malým ohňostrojem. Největší nadšení však u všech táborníků vyvolával „Denní věštec“, který informoval o každodenním táborovém životě.

Fotografie z LT najdete ZDE.


Století páry – 11 dní

Dobrodružný tábor plný odvážných táborníků se vydal na výpravu probádat novou chatkovou táborovou základnu v jižních Čechách. Jedenáct dní tak děti strávily v blízkosti města Tábor v Plané nad Lužnicí, kde zažily nemalá dobrodružství.

Děti své skupiny proměnily ve firmy, které se snažily rozjet svůj obchod právě na vlně probíhající průmyslové revoluce. Napjatý konkurenční boj továren nabral na obrátkách. Továrníci válčili s indiány, přetahovali se o území a pokládali první stavební kameny svých firem. Kutali suroviny a rozvíjeli průmysl směrem kupředu pomocí bojových, logických i kreativních her. Z těch tradiční hra „Hutututu“ a nová hra „Indiáni“ obsadily první příčky oblíbenosti. Výlet na zámek Hluboká udělal všem radost, a skvělým zážitkem byla i samotná jízda vlakem. Ze tří malých firmiček vznikly tři silné korporace, se kterými jsme se hromadně rozloučili poslední večer u táboráku.

Fotografie z LT najdete ZDE.


Olympijské hry – 11 dní

Další tábor přetvořil území indiánů v Plané nad Lužnicí na olympijskou vesnici a chatky na domky pro sportovce. A táborovou základnou se opět šířil smích, radost a pohoda.

Státy Jamajka, Irán, Irsko a Kuba proti sobě bojovaly ve hrách a vědomostních soutěžích o titul absolutního vítěze olympiády. Dle umístění v aktivitách získávaly státy medaile, které sbíraly po celou dobu olympiády. Cílem celotáborové hry bylo získat co nejvíce medailí s co nejvyšší hodnotou. O veselý program se mimo jiné postaral den netradičních olympijských sportů, do kterých byl zařazen rybolov papučí a sandálů, běh nejpomalejších nebo šerm vařečkami. Celý olympijský výbor se v polovině tábora vydal na výlet na zámek Hluboká.

Fotografie z tábora najdete ZDE.


Ostrov pokladů – 15 dní

Nejdelší tábor letos byl Ostrov pokladů, který trval celých 15 dní. Táborová základna Sloup, ve které děti spí pouze ve stanech, tak podtrhla onu tajuplnou atmosféru „ostrova“.

Tábor se nesl v duchu plavby čtyř posádek lodí Fancy, Černá perla, Interceptor a Hai Peng k pokladu, který ukryl samotný Jack Sparrow, se kterým se posádky setkaly už první večer po zdolání stezky odvahy, a od kterého dostaly k mapu k pokladu. Posádky lodí tak začaly plnit různé zkoušky. Čím více jich měly splněných, tím větší podíl z pokladu dostaly. Nechyběly bojovky s míčky a ani tradiční táborové hry jako „Safari“ a turnaje v „Molkky“, přehazované a ve fotbale. Horké dny zaplnily hry s vodou. Výlet se uskutečnil poslední den do Sloupsko-Šošůvských jeskyní.

Fotografie z tábora najdete ZDE.


Můj první tábor – 7 dní

Ani letos nechyběl v nabídce táborů tábor pro menší děti, které byly na táboře poprvé. To je i podmínka účasti na tomto táboře. Táborník, který již na táboře byl si musí vybrat z dalších táborů. Turistická základna Višňovka hostila 7 krásných červencových dní 32 pohádkových bytostí, které se do Vyšních Lhot sjely z mnoha koutů pohádek.

Každý den byl provázen panem Králem I. a byl věnován výtvarným, divadelním a soutěžním činnostem s tématikou různých klasických pohádek. Nebylo jednoduché si projít všemi nástrahami pohádek, ale nakonec vždy tradičně zvítězilo dobro nad zlem a moudrost nad hloupostí. Nejvíce se pak všichni účastníci vyřádili při sestavování jídelníčku pro Širokého, napodobení Hloupého Honzy či sbírání perel mravenci pro Zlatovlásku. Týden utekl jako voda a 32 ještě krásnějších, ale hlavně zkušenějších pohádkových bytostí se s radostí sobě vlastní rozuteklo zpět do svých rodinných pohádkových zákoutí s heslem: „V každé pohádce je dobře, ale doma je nejlépe.“.

Fotografie z tábora najdete ZDE.


Noc v muzeu – 10 dní

Znáte příběh z filmu Noc v muzeu? Našich táborníci se ocitli přímo uprostřed děje. Někdo ukradl Akhmenrahovu desku z muzea na Bílé!

Po celou dobu tábora táborníci hledali ukradenou Akhmenrahovu desku, kterou poslední den úspěšně plní radosti nalezli, díky indiciím, které postupně získávali za splněné úkoly. Během 10 dní tak děti prozkoumaly všechna oddělení muzea – od pravěkého po africké. Nejoblíbenější byly u dětí tematické hry, jako rytířské souboje a boj o ruku princezny a půlku království. Veliký úspěch měly africké slavnosti doprovázené africkým tancem všech vedoucích. Nechyběla ani dobrodružná výprava na vrchol Bobek, nacházející se v malebném prostředí Bílé.

Fotografie z tábora najdete ZDE.


Na jedné lodi – 10 dní

Poslední pobytový tábor proběhl na konci měsíce srpna na Bílé. Během deseti dnů zažili naši táborníci mnoho legrace a dobrodružství jako opravdoví námořníci a potápěči.

Nalodili se v největším řeckém přístavu Piraeus a jejich první plavba směřovala k ostrovu Madagaskar. Potápěli se v Korálovém moři plném zajímavých a exotických živočichů. Dozvěděli se nové poznatky o Mariánském příkopu a tajemném Bermudském trojúhelníku. Propluli Atlantským oceánem a probádali místo potopení Titaniku. Nechyběly ani výlety na Oburku a záhadnou Pašeráckou stezku. Pro děti byly připraveny i klasické tematické hry, z nichž si táborníci odnesli zajímavé informace. To vše zábavnou a akční formou. Za splněné úkoly a za výhry v jednotlivých hrách byly týmy odměněny daným počtem perel. Tábor byl završen hledáním mapy, která námořníky dovedla až k pokladu.

Fotografie z tábora najdete ZDE.

Věříme, že si všichni pobytové tábory řádně užili a již nyní se těšíme na další léto.