Novinky

01.09.2020 Nabídka kroužků a kurzů

Dnes jsme začali zveřejňovat nabídku kroužků a kurzů na tento školní rok. Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během září a října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

01.09.2020 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

V SVČ Klíč FM také pomáháme

07.04.2020 Celá Česká republika se zapojila do ruční výroby ochranných pomůcek potřebným, jako jsou například roušky, ochranná plexiskla a dezinfekce. Svou ruku k dílu jsme samozřejmě přiložili i my pracovníci Střediska volného času Klíč. Magistrátu ve Frýdku-Místku jsme již odevzdali přes 100 kusů roušek a Lidem pro lidi doručili první dvacítku ochranných štítů.

Před dvěma týdny jsme vytáhli šicí stroje a dali se do práce. Zbylé kusy látek z předešlých akcí jsme přešili na roušky skládané, dvouvrstvé i roušky s filtrem. Minulý týden jsme dosáhli počtu 100 ušitých kusů, které jsme hned odvezli na Magistrát města Frýdku-Místku. Tím však naše práce nekončí, pokračujeme v šití dál.

Využili jsme také naše 3D tiskárny, které běžně používají děti v technických kroužcích. Z počátku se nám to úplně nedařilo, ale vše jsme vychytali a nyní od rána až do večera tiskneme plastové čelenky, na které po vytištění montujeme plexiskla. Zabraňují šíření kapének a využijí je například lékaři při ordinování, ale i jiní lidé. Stejně jako roušky se i plexiskla dostanou ke všem, kteří je potřebují, a to díky skupině Lidé pro lidi.

Dále samozřejmě pracujeme na dalších aktivitách pro malé i velké, ať jsme na dobu pokoronavirovou připraveni. Tak si všichni přejme, ať tato zvláštní doba brzy skončí, protože my už se na vás moc těšíme.

Společně to zvládneme.

Tým pracovníků SVČ Klíč FM

Na fotografie se můžete podívat ZDE.