Novinky

17.05.2019 Prázdniny ve městě 2019 | Přidejte se!

Pracujete s dětmi a mládeží ve volném čase a chcete se přidat k akci Prázdniny ve městě? Neváhejte a kontaktujte nás! Na těchto webových stránkách najdete potřebné informace a dokumenty. Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019.

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Stalo se | Za deníkem Jana Tleskače

28.11.2018 V sobotu 10. listopadu 2018 se již po dvacáté konala hra v ulicích Frýdku-Místku. Motivována knihami Jaroslava Foglara tato hra nese název Za deníkem Jana Tleskače. Na tento jubilejní ročník dorazilo 94 hráčů jak z Frýdku-Místku, tak i z jiných měst Moravskoslezského kraje.

Po registraci hráčů, která je důležitou součásti akce, následovalo vysvětlení pravidel, určení hranice Stínadel a vysvětlení principů bojů. Nakonec došlo na rozdělení na Vonty a Druhostraníky.

Vonty letos představovaly tři skupinky – Dabinelovci, Uctívači Ginga a Stínadelská obnova. Tito hráči měli za úkol hlídat Stínadla (zámecké náměstí a jeho okolí) před vpády druhostraníků a zároveň bojovat s Druhostraníky o nadvládu ve Stínadlech tzv. skalpovačkou. Druhostraníky představovaly také čtyři skupinky – Rychlé šípy, Plíhalovci, Bratrstvo kočičí pracky a Černí jezdci. Tyto skupiny se snažily ve Stínadlech vypátrat indicie vedoucí k nalezení deníku Jana Tleskače a první vontské kroniky.

Celá hra trvala tři hodiny. Byly k vidění nejen velké boje, ale také hon na tajemného Široka, který odolával až do samotného konce, než vydal bájný hlavolam ježka v kleci.

A jak to letos dopadlo? Mezi Vonty letos vyhráli Uctívači Ginga, kterým se podařilo přemoci Široka a vzít mu ježka v kleci. Mezi Druhostraníky vyhráli Rychlé šípy, kterým se podařilo najít ve Stínadlech první vontskou kroniku. Vítězové si odnesli sladké odměny a všichni si odnesli spoustu zážitků z příjemně stráveného sobotního dne.

Další ročník hry bude opět připraven v listopadu 2019.

Fotografie z akce najdete ZDE.