Novinky

11.02.2020 Letní pobytové tábory

Dnes jsme zveřejnili nabídku letních pobytových táborů.

27.09.2019 Kroužky a kurzy

Kroužky a kurzy postupně zveřejňujeme a otevíráme. Startovat budou během října. Naše nabídka není nikdy kompletní, protože pro vás otevíráme stále nové kroužky a kurzy během celého roku. Sledujte naše stránky.

27.09.2019 Přihlášky po celý rok

Do mnoha kroužků a kurzů se můžete přihlásit po dobu celého školního roku. Cenu vám případně upravíme.

Proběhl další ročník Krajského přeboru deskových her

18.10.2018 V sobotu 13. října proběhl SVČ Klíč FM další ročník Krajského přeboru deskových her. Letos se soutěžní klání odehrávalo ve hrách Rummikub, 3iQ, QARQ a Gobbit. Desítka hráčů si vybojovala účast na Mistrovství ČR v deskových hrách, které proběhne 1. prosince v Praze.

Turnaj se odehrával ve třech kategoriích: hráči narozeni v roce 2006 a mladší, 2005 –2002, 2001 a starší. Z každé hry a z každé kategorie si nejlepší dva vybojovali účast na Mistrovství ČR.

Turnaj ve hrách 3iQ a QARQ (obdoba klasických piškvorek) probíhal systémem souboje každého s každým. Hru 3iQ hráli pouze hráči prvních dvou kategorií a hru QARQ jen hráči nejstarší kategorie.

Turnaj ve hře Rummikub (připomíná klasickou karetní hru žolíky) se odehrával v každé kategorii formou tří semifinálových kol. Z každého kola postoupil ten nejlepší hráč do finálového kola, ve kterém se pak rozběhl souboj o první tři místa.

Čtvrtá desková hra Gobbit (rychlá postřehová hra o potravu) se hrála v trojicích či čtveřicích u stolu. Každý hráč odehrál 6 kol dle náhodného losu a nejlepší tři pak postoupili do souboje první tři místa ve finálovém kole.

A kdo si vybojoval postup na Mistrovství ČR do Prahy?
3iQ – Tomáš Kalus, Šimon Vnuk a Pavel Vnuk, Jan Polehla
QARQ – Tereza Polehlová, Michaela Slívová
Rummikub – Tomáš Kalus, Daniel Strnadel a Jiří Židek, Pavel Vnuk, Tereza Polehlová, Jiří Šnapka
Gobbit – Nikolas Hél, Tomáš Kalus a Jiří Židek, Pavel Vnuk, Gabriela Stresová, Tereza Polehlová

Věcné odměny do turnaje dodala Česká pedagogická komora a hlavní sponzoři, kterými byly firmy Piatnik (Rummikub), firma Albi (Gobbit) a firma Millaminis (3iQ a QARQ).

Na organizaci soutěže se kromě Střediska volného času Klíč podíleli také členové kroužku Kamáci, který v SVČ Klíč FM působí.

Fotografie z akce najdete ZDE.