Novinky

17.05.2019 Prázdniny ve městě 2019 | Přidejte se!

Pracujete s dětmi a mládeží ve volném čase a chcete se přidat k akci Prázdniny ve městě? Neváhejte a kontaktujte nás! Na těchto webových stránkách najdete potřebné informace a dokumenty. Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019.

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Proběhl další ročník Krajského přeboru deskových her

18.10.2018 V sobotu 13. října proběhl SVČ Klíč FM další ročník Krajského přeboru deskových her. Letos se soutěžní klání odehrávalo ve hrách Rummikub, 3iQ, QARQ a Gobbit. Desítka hráčů si vybojovala účast na Mistrovství ČR v deskových hrách, které proběhne 1. prosince v Praze.

Turnaj se odehrával ve třech kategoriích: hráči narozeni v roce 2006 a mladší, 2005 –2002, 2001 a starší. Z každé hry a z každé kategorie si nejlepší dva vybojovali účast na Mistrovství ČR.

Turnaj ve hrách 3iQ a QARQ (obdoba klasických piškvorek) probíhal systémem souboje každého s každým. Hru 3iQ hráli pouze hráči prvních dvou kategorií a hru QARQ jen hráči nejstarší kategorie.

Turnaj ve hře Rummikub (připomíná klasickou karetní hru žolíky) se odehrával v každé kategorii formou tří semifinálových kol. Z každého kola postoupil ten nejlepší hráč do finálového kola, ve kterém se pak rozběhl souboj o první tři místa.

Čtvrtá desková hra Gobbit (rychlá postřehová hra o potravu) se hrála v trojicích či čtveřicích u stolu. Každý hráč odehrál 6 kol dle náhodného losu a nejlepší tři pak postoupili do souboje první tři místa ve finálovém kole.

A kdo si vybojoval postup na Mistrovství ČR do Prahy?
3iQ – Tomáš Kalus, Šimon Vnuk a Pavel Vnuk, Jan Polehla
QARQ – Tereza Polehlová, Michaela Slívová
Rummikub – Tomáš Kalus, Daniel Strnadel a Jiří Židek, Pavel Vnuk, Tereza Polehlová, Jiří Šnapka
Gobbit – Nikolas Hél, Tomáš Kalus a Jiří Židek, Pavel Vnuk, Gabriela Stresová, Tereza Polehlová

Věcné odměny do turnaje dodala Česká pedagogická komora a hlavní sponzoři, kterými byly firmy Piatnik (Rummikub), firma Albi (Gobbit) a firma Millaminis (3iQ a QARQ).

Na organizaci soutěže se kromě Střediska volného času Klíč podíleli také členové kroužku Kamáci, který v SVČ Klíč FM působí.

Fotografie z akce najdete ZDE.