Novinky

24.10.2018 Podzimní prázdniny

29. - 30. 10. 2018 jsou podzimní prázdniny. V tyto dny se nekonají kroužky a provoz v SVČ Klíč FM je omezen do 17:00 hodin.

Prázdniny ve městě byly opět úspěšné

13.09.2018 O prázdninách připravilo proběhl již 13. ročník celoprázdninového programu „Prázdniny ve městě“. Proběhlo 52 různorodých akcí, které připravilo 20 organizací, a kterých se zúčastnilo 2 000 dětí. Program pro občany připravilo Středisko volného času Klíč a Statutární město Frýdek-Místek, které celý program financovalo.

Byly připraveny akce pro cyklisty, sportovce, milovníky tance, výtvarníky, příznivce deskových her, výletů do přírody i vyznavačů dobrodružství.  V rámci programu si děti užily mnoho zábavy, která pro ně byla připravena každý všední prázdninový den. Děti například navštívily hasiče ve Frýdku a v Lískovci, bavily se se psy ve Sportovním klubu Policie ČR, navštívily včelí království, tvořily ve výtvarných dílnách v Klíči. Tradičně nechyběla Dopoledne soutěží a her Městské knihovny Frýdek-Místek i programy nízkoprahových klubů. Velký ohlas zaznamenala i Městská policie ve Frýdku-Místku, která opět připravila sérii akcí na dopravním hřišti. Na své si přišli i tanečníci, kteří si mohli vyzkoušet diko tance s taneční skupinou Dance 4 Fun, do které se i rovnou přihlašovali.

7. září 2018 jsme se s prázdninami rozloučili akcí „Ahoj, prázdniny!“, která slavnostně ukončila „Prázdniny ve městě“ a zároveň zahájila nový školní rok v Klíči. Všichni, kteří akci navštívili si tak mohli vybírat z nabídky kroužků a kurzů pro děti i pro dospělé. Připraveny byly ukázky legorobotiky, deskových her, tance i tábornických dovedností. Děti mohly stavět ze stavebnice Merkur nebo si vyrobit originální náramek. Nabídka zaujala i malé kutily, šachisty, výtvarníky nebo sportovce. Svou činnost představil Klub Nezbeda a Městská knihovna.
Program doplnili Klauni z Balónkova, kouzelnice, divadélko i nafukovací atrakce.

Velký dík patří 20 pořadatelským organizacím, které nabídly skvělé prázdninové zážitky pro děti, často i pro jejich rodiče či prarodiče.

Veškeré akce v rámci programu „Prázdniny ve městě!“ byly pro účastníky zdarma finanční podpoře Statutárního města Frýdek-Místek.

Těšíme se na Prázdniny ve městě 2019

Fotografie z akce "Ahoj, prázdniny!" si můžete prohlédnout ZDE.
Fotografie z jednotlivých akcí najdete ZDE.