Novinky

17.05.2019 Prázdniny ve městě 2019 | Přidejte se!

Pracujete s dětmi a mládeží ve volném čase a chcete se přidat k akci Prázdniny ve městě? Neváhejte a kontaktujte nás! Na těchto webových stránkách najdete potřebné informace a dokumenty. Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019.

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Prázdniny ve městě byly opět úspěšné

06.09.2019 O prázdninách připravilo proběhl již 14. ročník celoprázdninového programu „Prázdniny ve městě“. Proběhlo 55 různorodých akcí, které připravilo 20 organizací, a kterých se zúčastnilo více než 2 000 dětí. Program pro občany připravilo Středisko volného času Klíč a Statutární město Frýdek-Místek, které celý program financovalo.

55 programů navštívilo přes 2 000 registrovaných dětí a desítky rodičů a prarodičů. Účastníky již tradičně nejvíce oslovilo v červenci Včelařském muzeum. Pozadu nezůstávala ani možnost navštívit frýdecké hasiče. Živo bylo i ve výtvarných dílnách v SVČ Klíč nebo v klubovně Klubu Nezbeda. Červencová část prázdnin nabídla i několik novinek. Ty přinesly specializované programy, určené předem stanovenému počtu účastníků. Okamžitě byly obsazeny programy s legorobotikou nebo tvoření v keramické dílně.

Srpnová nabídka byla také pestrá. I zde čekaly děti novinky jako například Prázdninové kuchtění nebo Výroba domácí kosmetiky, opět keramické tvoření a legorobotika. Největší úspěch sklidily aktivity nízkoprahových klubu Pramínek a U-kryt, lískoveckých hasičů, oddílu kynologie SKP policie nebo skautů střediska Kruh.

Velký dík patří dvacítce pořadatelských organizací, které nabídly skvělé prázdninové zážitky pro děti a často i pro jejich rodiče či prarodiče.

Díky finanční podpoře Statutárního města Frýdek-Místek byly opět všechny akce pro děti zdarma.