Novinky

17.05.2019 Prázdniny ve městě 2019 | Přidejte se!

Pracujete s dětmi a mládeží ve volném čase a chcete se přidat k akci Prázdniny ve městě? Neváhejte a kontaktujte nás! Na těchto webových stránkách najdete potřebné informace a dokumenty. Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2019.

07.03.2019 Nabídka příměstských táborů

Vydali jsme nabídku příměstských táborů na léto 2019.

01.03.2019 Nabídka letních pobytových táborů

Vydali jsme nabídku letních pobytových táborů.

Prázdniny ve městě byly opět úspěšné

13.09.2018 O prázdninách připravilo proběhl již 13. ročník celoprázdninového programu „Prázdniny ve městě“. Proběhlo 52 různorodých akcí, které připravilo 20 organizací, a kterých se zúčastnilo 2 000 dětí. Program pro občany připravilo Středisko volného času Klíč a Statutární město Frýdek-Místek, které celý program financovalo.

Byly připraveny akce pro cyklisty, sportovce, milovníky tance, výtvarníky, příznivce deskových her, výletů do přírody i vyznavačů dobrodružství.  V rámci programu si děti užily mnoho zábavy, která pro ně byla připravena každý všední prázdninový den. Děti například navštívily hasiče ve Frýdku a v Lískovci, bavily se se psy ve Sportovním klubu Policie ČR, navštívily včelí království, tvořily ve výtvarných dílnách v Klíči. Tradičně nechyběla Dopoledne soutěží a her Městské knihovny Frýdek-Místek i programy nízkoprahových klubů. Velký ohlas zaznamenala i Městská policie ve Frýdku-Místku, která opět připravila sérii akcí na dopravním hřišti. Na své si přišli i tanečníci, kteří si mohli vyzkoušet diko tance s taneční skupinou Dance 4 Fun, do které se i rovnou přihlašovali.

7. září 2018 jsme se s prázdninami rozloučili akcí „Ahoj, prázdniny!“, která slavnostně ukončila „Prázdniny ve městě“ a zároveň zahájila nový školní rok v Klíči. Všichni, kteří akci navštívili si tak mohli vybírat z nabídky kroužků a kurzů pro děti i pro dospělé. Připraveny byly ukázky legorobotiky, deskových her, tance i tábornických dovedností. Děti mohly stavět ze stavebnice Merkur nebo si vyrobit originální náramek. Nabídka zaujala i malé kutily, šachisty, výtvarníky nebo sportovce. Svou činnost představil Klub Nezbeda a Městská knihovna.
Program doplnili Klauni z Balónkova, kouzelnice, divadélko i nafukovací atrakce.

Velký dík patří 20 pořadatelským organizacím, které nabídly skvělé prázdninové zážitky pro děti, často i pro jejich rodiče či prarodiče.

Veškeré akce v rámci programu „Prázdniny ve městě!“ byly pro účastníky zdarma finanční podpoře Statutárního města Frýdek-Místek.

Těšíme se na Prázdniny ve městě 2019

Fotografie z akce "Ahoj, prázdniny!" si můžete prohlédnout ZDE.
Fotografie z jednotlivých akcí najdete ZDE.