Novinky

02.07.2018 Omezení provozu

V týdnu od 2.7. - 8. 7. je SVČ Klíč FM uzavřeno. Od 9.7. do 31.8. bude otevřeno v pracovní dny od 8:00 do 17:00 hodin.

24.05.2018 Ochrana osobních údajů (GDPR)

V sekci INFORMACE najdete informace o ochraně osobních úajů (GDPR)

02.03.2018 Letní příměstské tábory

V sekci tábory najdete nabídku letních příměstských táborů na léto 2018.

Stalo se | Krajský přebor v deskovkách Rummikub a Cortex

05.12.2017 Sobota 25. listopadu 2017 to byl den, kdy naše Středisko volného času Klíč pořádalo Krajský přebor v deskových hrách Cortex a Rummikub. Letos se hrály obě dvě deskové hry v těchto kategoriích: 2004 a mladší, 2003-2000, 1999 a starší. Z každé hry a z každé kategorie si dva nejlepší vybojovali možnost účasti na Mistrovství ČR.

Letošní novinka Cortex se odehrávala soubojem čtveřic u jednoho stolu a kdo poskládal pomyslný celý lidský mozek, skládající se ze čtyř dílků, tak byl vítězem daného kola. Dostat dílek mozku nebylo zrovna jednoduché, neboť bylo třeba dokázat postřeh a rychlost a mít dvě karty se stejným symbolem. Každý symbol znázorňoval jiný úkol: najít ven cestu z labyrintu, najít dvě stejná zvířata, říci co vše je na kartě, jaká barva je správně v angličtině, čeho je nejvíce atd. Oproti tomu hra Rummikub je založena na principu karetních žolíků a každý odehrál ve stejné čtveřici u stolu přesně 4 kola.

A kdo získal postup na vyhrál letošní mistrovství ČR? V Cortexu tito: Thea Barcziová, Gabriela Stresová a Tereza Polehlová. V Rummikubu tito: Pavel Vnuk, Jan Polehla a Michaela Slívová
Věcné odměny dodal hlavní sponzor firma Piatnik (Rummikub), Albi (Cortex). Diplomy a věcné ceny obdrželi první tři soutěžící v každé kategorii a každé deskové hře.

Na řádný průběh celého Krajského přeboru se kromě Střediska volného času Klíč podílel také turistický oddíl KAM, který na SVČ Klíč působí.

Na fotografie se můžete podívat ZDE.