Novinky

24.05.2018 Ochrana osobních údajů (GDPR)

V sekci INFORMACE najdete informace o ochraně osobních úajů (GDPR)

02.03.2018 Letní příměstské tábory

V sekci tábory najdete nabídku letních příměstských táborů na léto 2018.

23.02.2018 Letní pobytové tábory

V sekci tábory najdete nabídku letních pobytových táborů na léto 2018.

Prázdniny ve městě skončily

12.09.2017 Po celé období letních prázdnin probíhala i letos akce Prázdniny ve městě, kterou za finanční podpory Statutárního města Frýdek-Místek a ve spolupráci s dalšími subjekty, které se starají o volný čas dětí a mládeže, opět připravilo Středisko volného času Klíč. V období nejdelšího školního volna si více než 2 000 dětí vybíralo z 56 programů a trávilo tak část prázdnin aktivně.

Jako každý rok i letos byly jednotlivé akce různorodé a každý si mohl najít, co jej baví. Byly připraveny aktivity pro cyklisty, sportovce, milovníky tance, výtvarníky, příznivce deskových her, výletů do přírody i vyznavačů dobrodružství.

Nejvíce dětí v letošním roce přilákal Český svaz včelařů se svou akcí Ve včelím království (94 účastníků) a Sportovní klub policie se svým Dovádivým dopolednem se psy (100 účastníků). Tradičně děti zaujalo Dopoledne her a soutěží pořádané pobočkami Městské knihovny Frýdek-Místek (60 účastníků). Oblíbené zůstávají i návštěvy u hasičů (více než 60 účastníků na akci). Přes 60 účastníků dorazilo i na 2 výtvarné dílny, které připravilo Středisko volného času Klíč.

Velký dík patří dvacítce spolupracujících organizací, které nabídly skvělé prázdninové zážitky pro děti a často i pro jejich rodiče či prarodiče. Nově se k největší prázdninové akci ve městě připojila i ADRA, prostřednictvím svého dobrovolnického centra. Díky finanční podpoře Statutárního města Frýdek-Místek byly opět všechny akce pro děti zdarma.

Prázdniny ve městě byly slavnostně ukončeny 4.září akcí Ahoj prázdniny. I přes nepřízeň počasí si zájemci přišli užít zábavné odpoledne s programem a vybírali si z bohaté nabídky kroužků a kurzů pro děti i dospělé na nový školní rok. Připraveny byly ukázky juda, výtvarná, keramická a kutilská dílna, deskové hry, taneční lekce i ukázky robotiky. Na akci se prezentovali a aktivity připravili: Klub Nezbeda, Terénní služba Rebel, Městská knihovna Frýdek-Místek, Městská policie Frýdek-Místek a samozřejmě Středisko volného času Klíč.
Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci a přejeme úspěšný školní rok 2017/2018.

Fotografie z akcí si můžete prohlédnout ZDE.
Seznam jednotlivých spolupořadatelů najdete ZDE.