V sekci tábory najdete nabídku letních příměstských táborů na léto 2018.

23.02.2018 Letní pobytové tábory

V sekci tábory najdete nabídku letních pobytových táborů na léto 2018.

Zúčastnili jsme se turnaje NERFligy v Kopřivnici

25.04.2018 V sobotu 21. dubna 2018 se konal ve sportovní hale Středního odborného učiliště v Kopřivnici turnaj v soutěži zvané Nerfliga. Naše SVČ jely reprezentovat dva tříčlenné týmy. Jeden v kategorii do 13 let a jeden v kategorii starších dětí nad 13 let.

V mladším týmu s názvem Žraloci nastoupili Václav Richter, Martin Surma a Lubomír Kahánek, ve starším týmu jménem Ranaři to byli Jan Richter, Petr Blinka a Robin Petík. Všichni tito reprezentanti navštěvují naše NERF kroužky, které máme celkově tři.

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů v mladší kategorii a 4 ve starší. V základních skupinách o čtyřech týmech hraných systémem každý s každým, které rozhodovaly o nasazení do play-off, se týmu Žraloku velmi dařilo a suverénně si došli pro první místo, jež jim zaručovalo dobrou výchozí pozici ve vyřazovacích bojích. Bohužel však ve čtvrtfinále po dramatickém boji podlehli týmu domácí Kopřivnice těsným výsledkem a turnaj pro ně skončil.

Tým Ranařů se ve skupině utkal s velmi zkušenými týmy, kterých se však nezalekli a statečně bojovali, avšak na vítězství to nestačilo a skončili na čtvrtém místě ve skupině a v následných vyřazovacích bojích podlehli týmu z Bruntálu.

Přestože se chlapci nedostali na stupně vítězů, skvěle reprezentovali naše středisko, užili si spoustu zábavy, porovnali své dovednosti s ostatními a nabrali mnoho cenných zkušeností, které jistě zúročí při dalších turnajích Nerfligy.

Nerfliga je sport, ve kterém se děti pomocí airsoftových pistolek Nerf snaží zasáhnout soupeřův terč, čímž získávají bod pro svůj tým, stejně jako když například hráči dávají góly v hokeji. Hraje se na dva poločasy a zápas vyhrává tým s větším počtem nastřílených terčů.