O pololetních prázdninách děti lovily Lochneskou příšeru

12.02.2018 V pátek 2. února proběhla v rámci pololetních prázdnin akce, na které se děti seznámily se slavnou záhadou jezera Loch Ness ve Skotsku. Na výpravu za tajemnou příšerou se s námi vydalo 19 dětí.

Vše započalo na budově B v Místku, kde jsme se sešli a povyprávěli si o tom, jak a kdy tato záhada vznikla, prostudovali si různé záběry Lochneské příšery a získali mnoho informací o tomto tajemném tvorovi a o Skotsku, kde se toto jezero nachází. Děti se například dozvěděly, že první zmínka o Lochnesce je stará více než 1 500 let, že jezero Loch Ness je druhé největší ve Skotsku se svou délkou 37 kilometrů a s hloubkou místy až 200 metrů. Dále jsme si s dětmi ukázali, jak se vědci snažili příšeru najít a různá další fakta o Skotsku. Také jsme si řekli, že podle jedné z teorii by Nessie, jak se také tomuto tvorovi říká, mohla ve skutečnosti být přeživší dinosaurus jménem Plesiosaurus. Získané znalosti si děti ověřily při kvízové hře, kterou pak následovaly závody příšer a skládání puzzle.

Po těchto aktivitách jsme se nasvačili a vyrazili vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí, kde na nás čekal bazén. Ve vodě děti lovily malé Lochnesky, hrály vybíjenou, potápěly se a dováděly. Unaveni a vyhládlí jsme se přesunuli do hotelu Beskyd na výborný oběd a poté vlakem zpátky do Frýdku-Místku.

Po návratu si děti na základě získaných informací a obrázku vyrobily z plastelíny Lochneské příšery i s jezerem. Pak přišel čas vše zhodnotit, rozdat odměny a rozloučit se.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Lukáš Plánička, pedagogo volného času